حامیان دکتر سعید جلیلی

| جبهه رسانه انقلاب اسلامی |

حامیان دکتر سعید جلیلی

| جبهه رسانه انقلاب اسلامی |

پیوندهای روزانه
  • ۱
  • ۰

به گزارش تریبون مستضعفین، مجمع مطالبه مردمی شهر مشهد که در انتخابات مجلس ششم و هفتم نیز مسئولیت ستاد دکتر جلیلی بعنوان کاندیدای مستقل انتخابات را برعهده داشت طی بیانیه‌ای از ایشان برای حضور در عرصه انتخابات دعوت کرد. متن کامل بیانیه بدین شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

إِن الذین قالوا «ربُنا اللّهُ» ثمّ استقاموا، فَلا خَوفٌ علیهم و لا هُم یَحزَنون‏ (احقاف، ۱۳)

برادر انقلابی و استاد فرهیخته، جناب آقای دکتر سعید جلیلی

سلام علیکم

زمستان ۱۳۷۸، روزهایی که جمعی از جوانان فعال مسجدی، دانشجو و طلبه در مشهد مقدس، شما را به عنوان کاندیدای اصلح در انتخابات مجلس ششم یافتند، نه فقط با یک اسم و یک رزومه، که با یک نگرش و منش جدید سیاسی آشنا شدند. نگرش و منشی که البته در مقام تئوری از مبانی انقلاب آموخته بودند و در مقام خاطره از راویان صدر انقلاب و فعالان ستاد انتخاباتی شهید دکتر دیالمه در انتخابات مجلس اول ،شنیده بودند اما اکنون از نزدیک آن را لمس می‌کردند. نگرش و منشی که حرکت سیاسی را مطلوب و معتبر نمی‌دانست، جز با اتکای به: مبانی مستحکم معرفتی، عبور از مشهورات سیاسی، مرزبندی و تحلیل بر اساس معیارهای اصیل، فهم دقیق از موضوع رقابت و اقتضائات مسئولیت پیش رو، آگاهی‌محوری به عنوان راهبرد اصلی تبلیغات و نهایتاً تکلیف‌مداری و سلامت در تبلیغات ولو به قیمت واگذاشتن میدان به رقبا.

امروز همان فعالان اجتماعی و سیاسی که هویت انقلابی و نخستین تجارب جدی خود در عرصه سیاسی را تا حدود بسیاری مرهون حضور مخلصانه و آگاهی‌مدار شما در انتخابات دوره ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه مشهد می‌دانند، با گذشت این سال‌ها و کسب تجارب سیاسی بیشتر، شهادت می‌دهند الگویی که طی آن تجربه توسط شما تبیین شده و در رفتارتان نیز متجلی شد مطابق مبانی انقلاب اسلامی و دیدگاه‌های امام و رهبری و در نتیجه الگویی اصیل، کارآمد و تحول‌آفرین برای حرکت سیاسی نیروهای انقلاب بوده و هست.

اکنون که در آستانه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری، مردم شریف و انقلابی ایران در برابر انتخابی سرنوشت‌ساز برای نظام اسلامی خویش قرار گرفته‌اند، مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس ضمن تذکر به چند نکته، اعلام می دارد حضور به موقع، اصولی و مستقل جنابعالی در عرصه این رقابت را وظیفه شما دانسته و تشکیل ستادی مردمی برای حمایت از حضور شما را نیز وظیفه خود در سطح شهر مقدس مشهد و سایر شهرهای مرتبط می‌شمارد.

۱- مطابق تصویر روشن و سرشار از فرصت انقلاب در عصر حاضر و با استناد به رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در چند ساله اخیر، ما مهمترین مسأله امروز را پیشرفت همه جانبه مادی و معنوی کشور می دانیم؛ پیشرفتی که البته در گفتمان انقلاب اسلامی، با تلقی رایج و کهنه از پیشرفت، تفاوتهای بنیادین دارد. مسیر پیرزومندانه مردم ما، رو به پیشرفتی است که از روح اسلامی‌ایرانی برخوردار بوده و با ضابطه اساسی عدالت و شرط کلیدی استقامت و استقلال‌طلبی همه جانبه در مسیر تعالی انقلاب به دست می‌آید. گزینه مقابل، چیزی نیست جز ارتجاع و عقب‌گرد به سوی نسخه تجربه‌شده‌ای از پیشرفت که مستلزم تئوریزه‌کردن یا استقبال از رفاه‌زدگی و مصرف‌گرایی، تقلید و وابستگی، تبعیض و فقر و انواع مفاسد اقتصادی و اجتماعی است. بر همین اساس، معتقدیم رییس جمهور آینده ایران باید پیش و بیش از آن که اقتصاددان باشد، صاحب انگیزه و توان و نیز نظریه نوین و کلانی برای مدیریت تحولات کشور در این چارچوب هویتی بوده و آزمون عملی خود را در عرصه‌های گفتمان‌سازی انقلابی، عدالت‌خواهی و عدالت‌گستری و استقامت و پایمردی حکیمانه بر اصول در فرصت های مدیریتی پیشین نشان داده باشد.

۲- تحقق «حضور حداکثری مردم»، «قانون‌مداری نامزدها و هواداران» و نیز «انتخاب اصلح» به عنوان سه شاخصه انتخابات مطلوب در نظام جمهوری اسلامی، مستلزم به میدان آمدن کاندیداهایی است که همزمان به سبب صلاحیت‌های شخصی خود -و نه تبلیغات فریبنده و تهییجات کاذب- شوق مردم برای حضور در صحنه را برانگیزند، افکار عمومی و اخلاق اجتماعی را با بیان و رفتار خود گامی به جلو هدایت کرده و سطح تحلیل مردم دربارۀ آرمان‌ها و واقعیت‌ها را نیز بالاتر ببرند. با احترام به رجال سیاسی‌ای که تا کنون برای نامزدی در انتخابات ۹۲ اعلام آمادگی کرده‌اند، اعلام می داریم در عموم آنان همه این شرایط را به نحو احسن با هم جمع نمی‌بینیم. بعلاوه، معتقدیم جنابعالی علاوه بر صلاحیت‌ مزبور، به‌سبب سابقه عاری از کوچکترین وابستگی و تعلق سیاسی و حزبی و گروهی و هرگونه انحراف مدیریتی، از دیدگاه مردم شریف و انقلابی ایران حائز امتیازات برجسته‌ای هستید که در مجموع می‌تواند انگیزه و اعتماد و هدفمندی آنان را برای انداختن رأیی دلخواه به صندوق‌ها تقویت نماید. علاوه بر این حضرتعالی به عنوان یک نیروی قوی انقلابی، می‌توانید جریان نیروهای حزب‌الله کشور را با حضور خود یک گام به جلو حرکت داده و این پتانسیل عظیم را که متأسفانه در فضای سیاست‌زده امروز به انفعال کشیده شده، دوباره به بهترین شکل احیا کنید، چه اکثریت مردم انقلابی ایران شما را به‌عنوان اصلح شناخته و انتخاب کنند و چه از به‌دوش کشیدن این مسئولیت معافتان دادند.

۳- جناب آقای جلیلی، بسیاری از نیروهای انقلاب از جمله مجمع مطالبۀ مردمی مشهد مقدس نه تنها شما را ذیل گروههای سیاسی تعریف نمی‌کنند بلکه از آن‌جا که به دسته‌بندی ادعایی جریانات موسوم به اصول‌گرا و اصلاح‌طلب نیز اعتقادی ندارد، جنابعالی را در وابستگی به اردوگاه‌های مشهور کشور نیز نمی‌شناسد. صدالبته ما با معیارهای تبیین‌شده توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، شما را مصداق اصول‌گرایی اصلاح‌طلبانه و حامل شاخصه‌های حقیقی اصول‌گرایی می دانیم، شاخصه‌هایی که امروزه لزوماً در مدعیان اصول‌گرایی مشهود نیست. ما منتفی دانستن کاندیداتوری شما به سبب کاندیداتوری فرد دیگری که مطلوب برخی جریانات سیاسی است را همان قدر غلط می‌دانیم که ایدۀ عمومی ائتلاف‌ها و نهایتاً وحدت‌های از سر تبانی -و نه بر سر مبانی- در جریانات موسوم به اصول‌گرا را.

۴- تعدد کاندیداها از آن جا که می‌تواند مقدمه حضور حداکثری، گسترده و هرچه پرشورتر مردم -به عنوان مهمترین نتیجۀ انتخابات- باشد، امری است مطلوب؛ اما تقلیل فضای سیاسی کشور به حاضر غایب کردن کاندیداهای مختلف و بحث‌های بیهوده بر سر آمدن‌ها و نیامدن‌ها، نهایتاً نتیجه‌ای نخواهد داشت جز انحراف ج۱ریان ذهنی حاکم بر جامعه و غفلت یا تغافل از نیازهای حقیقی کشور، معیارهای انتخاب و گفتمان‌ها و برنامه‌ها و سوابق حقیقی نامزدهای احتمالی. ما اشتغال جدی شما به وظایف اصلی‌تان در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و عدم حضورتان در منازعات و کشمکش‌های انتخاباتی را تا این لحظه و حتی از این پس بسیار مبارک و پسندیده می‌دانیم، اما احساس می‌کنیم سکوت مطلق جنابعالی، ناچار فضای رسانه‌ای و سیاسی کشور را بیش از این به سمت ایجاد و تکثیر تفسیرهای دلبخواهی از اهداف و تحلیل‌ها و تصمیم‌های شما خواهد برد. حتی با فرض عدم حضور شما در رقابت های ریاست جمهوری، لازم است عموم فعالان و آگاهان سیاسی، مواضع و عملکرد شما را -که به هر روی، محل بحث و تبادل اطلاعات شده است- از شخص شما یا نمایندگان رسمی‌تان بشناسد و نه از خلال نقل قول‌ها و تحلیل‌های دست دوم -و هرچند دلسوزانه و مخلصانۀ- سیاسیون دیگر و رسانه‌های آنان.

۵- مجمع مطالبۀ مردمی مشهد مقدس همچون همیشه دعوت خود را متکی به دلایل و حجت‌های شرعی خود اعلام کرده و معتقد است در کمترین حالت، حضور شما در عرصه رقابت انتخاباتی منجر به تقویت حماسه سیاسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری و عمق‌بخشی و کیفیت‌بخشی به آن از طریق تبیین گفتمان اصیل انقلاب و نیازهای کشور شده و البته همین امر به شرط خلوص و غنای فکری و سیاسی، می‌تواند متضمن نتایج بعدی و جذب آرای مردم به نفع آرمان‌های انقلاب و شاخصه‌های تعیین‌شده از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد. قدرت فکری و علمی، شجاعت و ایثارگری، سلامت اخلاقی و اقتصادی، تجربه مدیریتی و از همه مهم‌تر ولایتمداری شما، مؤلفه‌هایی بوده است که ما را به دعوت از شما از سویی و تشکیل ستاد مردمی برای حمایت از حضور مستقل و قاطع شما از سوی دیگر وا داشته است؛ ولی طبعاً ما برخلاف برخی حامیان سیاست‌زدۀ رجال سیاسی، هیچ نامزد انتخاباتی را ایده‌آل مطلق ندانسته و علاوه بر آن که جستجوی خود برای کشف اصلح را متوقف نمی‌سازیم، هر نامزد یا فرد برگزیده‌ای را نیز نیازمند به کمک، نظارت و نقد مستمر و دلسوزانه مردم و نخبگان مستقل و متعهد و مراقبت درونی و بیرونی برای مقاومت در مسیر مطالبات امام و امت می‌دانیم.

و ما علینا الّا البلاغ المبین

مجمع مطالبۀ مردمی مشهد مقدس

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی